Lustro na wymiar czy gotowe?

Lustro to kluczowy element w aranżacji przestrzeni łazienkowej, ale nie tylko. Lustra pojawiają się także w sypialniach, garderobach, salonach, jadalniach oraz wszędzie tam gdzie mogą stanowić istotny element wyposażenia jak i dekoracji. Zakup lustra najczęściej ogranicza się do odnalezienia interesującego nas modelu. Niektórzy jednak decydują się zamówić lustro na wymiar, dzięki czemu uzyskają element wyposażenia najlepiej dopasowany do dotychczasowej aranżacji. Poniżej udzielamy porad skierowanych do osób rozważających możliwość zakupu lustra na wymiar. Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę oraz w jakich sytuacjach będzie to rozwiązaniem lepszym, niż zakup lustra gotowego.

Lustra na wymiar – kiedy i dlaczego warto wybierać?

Lustra na wymiar to usługa uważana za ekskluzywną, jednak w rzeczywistości nie jest szczególnie droższa niż wiele innych usług szklarskich wykonywanych na co dzień. Najczęściej korzystają z niej osoby, które pragną wyposażyć pomieszczenie o nieregularnym kształcie lub ograniczonym metrażu. Ciężko znaleźć lustro gotowe, idealnie dopasowane do małej łazienki. Tymczasem jego wykonanie na wymiar jest nie tylko proste, ale również szybkie.

Po lustra na wymiar sięgają także osoby wyposażające pomieszczenia urządzone w sposób stylowy i ekskluzywny, w tym także łazienki w lokalach komercyjnych i usługowych. Lustro na wymiar może zostać wyposażone w dodatkowe elementy istotne z perspektywy nabywcy – np. wykończenie brzegów, otwory lub zdobienia.

Ponadto po lustra na wymiar sięgają osoby aranżujące toaletkę, garderobę lub inną prywatną przestrzeń. W takim wypadku wybór lustra dopasowanego do możliwości montażu, ilości wolnego miejsca oraz indywidualnych oczekiwań użytkowników będzie najbardziej trafiony. Lustra na wymiar wybierają także osoby posiadające ozdobne ramy, które pragną wykorzystać w aranżacji wnętrza.

Kiedy nie wybierać luster na wymiar?

Lustra na wymiar stanowią wartą uwagi alternatywę względem wyrobów gotowych, jednak nie zawsze ich wybór będzie najlepszą opcją. Jeśli pragniemy zaoszczędzić, poszukujemy wyrobów klasy „budżetowej” lub po prostu poszukujemy lustra o przeciętnych walorach estetycznych i nieskomplikowanej konstrukcji, warto sięgać po wyroby gotowe. Ponadto lustra gotowe wykorzystuje się w aranżacji sanitariatów i łazienek w zakładach pracy, łazienek publicznych, przestrzeni gospodarczych.

Lustro dopasowane do swojego otoczenia

Szczególną zaletą luster na wymiar jest możliwość ich dostosowania do użytkowanego systemu oświetleniowego, obecności innych dekoracji oraz stylu umeblowania. Dzięki temu pozwalają na wykończenie pomieszczenia zgodnie z upragnionym stylem aranżacji. Lustra na wymiar są często wybierane do łazienek urządzonych w stylu boho, loft, glamour, angielskim, marynistycznym oraz minimalistycznym. Warto podkreślić, że atrakcyjny efekt możemy uzyskać wybierając nie tylko klasyczne formaty i kształty, ale również zupełnie niekonwencjonalne – lustra pofalowane, skośne, heksagonalne mozaiki lustrzane, kształty obłe.
Call Now Button