Słoneczne Centrum Handlowo-Usługowe Mieszkaniowe MŁYNARZE

Młynarzom Szczęść Boże

” Naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje swojej przyszłości ” Jan Paweł II

Pomysł realizacji projektu dla Młynarzy to krok naprzód w celu zaktywizowania regionu w rozwoju społeczny, kulturalny oraz gospodarczy. Pozwoli on na stworzenie korzystnych warunków do osiedlenia się ludności, rozwoju kultury i turystyki nawiązując do historii Młynarzy tj. młynów wodnych oraz niepodległościowej bitwy pod Młynarzami.

Nowoczesna Inwestycja mieszkaniowo-handlowa wraz z usługami towarzyszącymi ma na celu w przyszłości rozwinąć
region, poprawić zaspokojenie potrzeb społeczności lokalnej
turystów oraz przyjezdnych.
Zastosowanie szkła w nowej technologii budowlanej w połączeniu z innowacyjną infrastrukturą, wykorzystującą odnawialne źródła energii, stworzy nowoczesną zabudowę, w której głowny budynek symbolizuje słońce, wiatr i wodę.
Inwestycja to zaproszenie do współdziałania dla miejscowych władz, ludności oraz wszystkich zainteresowanych podniesieniem wizerunku Młynarzy

Andrzej Biedrzycki tel. 602 790 104

Opis Celu Pomysłu Inwestycji w Młynarzach

     Jako inwestor AB Glass Andrzej Biedrzycki sp. jawna pragnę w skrócie poinformować skąd narodził się pomysł tej inwestycji dla gminy Młynarze, która do swojego rozwoju potrzebuje licznych inwestycji mieszkaniowych oraz usług towarzyszących w celu rozwoju kultury i turystyki  

      Od 1988 roku prowadzę działalność gospodarczą, a od stycznia 2019 roku jako firma rodzinna AB Glass Andrzej Biedrzycki sp. j. Wraz z młodym pokoleniem działam w trzech zakładach produkcyjno-usługowych w Warszawie i Oddziale w Młynarzach. Firma nasza realizując szereg poważnych inwestycji zdobyła duże doświadczenie w branży szklarskiej. Zaistniała jako dostawca i montażysta szkła i luster m.in. na budowach: Muzeum Kopernika, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadionu Legii Warszawa, Stadionu Narodowego w Warszawie, częściowo stadionów  w Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie, Dworca Głównego we Wrocławiu, Muzeum Historii Żydów Polskich, stacji Metra Wilanów oraz wielu kościołów. Nasze szkło budowlane, laminowane, hartowane ma zastosowanie w budownictwe mieszkaniowym, biurowym, przemysłowym na zewnątrz, jaki i wewnątrz obiektów.

     Doświadczenie i możliwości produkcyjne zrodziły pomysł zrobienia kroku naprzód dla rozwoju firmy w mojej miejscowości rodzinnej w celu zaktywizowania mieszkańców w rozwój regionu, a szczególnie miejscowości Młynarze. Pomysł inwestycji płynie z serca wychowanka tej ziemi w hołdzie rodzicom, którym zawdzięczam dobre wychowanie i wykształcenie, dziadkom ze strony rodziny Śledziewskich ze strony mamy, rodzinie Biedrzyckich ze strony ojca, rodowitym mieszkańcom, którzy przekazali patriotyzm i historię młynów wodnych oraz tajemne wzmianki o bitwie z 1830 roku.

     Inwestycja ta ma na celu nawiązanie do historii Młynarzy, tj. trzech młynów wodnych oraz  bitwy pod Młynarzami. Zastosowanie szkła  w nowych technologiach, rozwiązania z wykorzystaniem fotowoltaiki stworzy nowoczesną  zabudowę.

    Główny budynek symbolizuje słońce, wiatr i wodę. Autorem szklanej, niepowtarzalnej w świecie  bryły geometrycznej tj. połączenia młyna, wiatraka tzw. koźlaka wpisanego w statek ,,Batory’’, po otrzymaniu szczegółowych założeń od inwestora jest młody architekt-grafik, absolwent Politechniki Warszawskiej. Przygotował on  wizualizację graficzną, która posłużyła do opracowania projektu budowlanego.

Informacja o Inwestycji w Młynarzach

     Inwestycja w Młynarzach będzie dużym kompleksem budynków o różnych funkcjach- handlowej, usługowo-biurowo-hotelowej i mieszkalnej.

W pasażu, w którym zlokalizowany będzie supermarket  znajdą się także inne, mniejsze sklepy i punkty usługowe. Czynimy starania aby to były:

1/ piekarnia, cukiernia, lodziarnia

2/ kwiaciarnia+różne bibeloty do wystroju + suweniry, upominki, itp. gadżety,

3/ pralnia,

4/ salon fryzjerski damsko-męski

5/ salon kosmetyczny,

6/ sklep z papierosami, gazetami i innymi drobnymi artykułami, kolektura Lotto, itp.

7/ sklep z akcesoriami do telefonów komórkowych.

Część podziemna obiektu przewidziana jest na sklepy z artykułami przemysłowymi – kosmetycznymi, środkami czystości, chemicznymi, sprzętem gospodarstwa domowego, drobnymi artykułami do ogrodnictwa czy gospodarstwa rolnego.

W jednym z budynków (który obecnie jest budynkiem gospodarczym, ale zostanie przebudowany i rozbudowany oraz zmieniony zostanie sposób jego użytkowania na agroturystykę) otwarta zostanie restauracja (być może regionalna), pizzeria, smażalnia ryb połączona ze sprzedażą detaliczną. Powstanie w nim też 5 pokoi agroturystycznych.

Obok budynku handlowego powstanie swoisty ,,ryneczek’’- 14 zadaszonych miejsc parkingowych, gdzie gdzie przez cały tydzień, głównie w soboty będzie odbywał się targ – miejscowi rolnicy i ogrodnicy i sadownicy będą mogli sprzedawać swoje produkty prosto z samochodu.

Na terenie obiektu będzie też myjnia samochodowa i stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Na terenie inwestycji urządzony też zostanie Zakątek Historyczny Młynarze z zabytkowym młynem wodnym oraz mini muzeum, upamiętniającym miejscową tradycję młynarstwa, a więc czasy, gdy funkcjonowały tu 3 młyny wodne oraz historię tych okolic, m.in. słynnej bitwy pod Młynarzami w 1930 r.

Cała inwestycja zlokalizowana będzie na powierzchni ok. 15 tys. m kw., z tego na potrzeby supermarketu przeznaczymy ok. 300 m kw. oraz ok. 2000 m kw. na parking.

W moim przekonaniu, naturalną konsekwencją zlokalizowania w tym miejscu tak wielu obiektów użytkowych z całą pewnością będzie wzmożenie w tej okolicy ruchu ludzi, zarówno interesantów tych instytucji, jak mieszkańców okolicznych wsi oraz podróżujących drogą krajową nr 61 Warszawa – Augustów, która jest ważnym szlakiem komunikacyjnym. Z całą pewnością zatrzymają się tu też zainteresowani poznaniem historii Młynarzy i okolic.

Call Now Button