Szkło laminowane – AB Glass Warszawa

Szkło klejone (tzw. szkło wielowarstwowe lub laminowane) – uznawane jest za jedno z najbezpieczniejszych na rynku. Proces powstawania materiału jest bardzo prosty. Jak wskazuje sama nazwa, szkło klejone powstaje przez połączenie ze sobą kilku warstw tafli szklanych. Połączenie to odbywa się za pomocą specjalnej folii – PVB lub EVA. Szkło laminowane to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa. W przypadku rozbicia nie rozsypuje się, a jedynie pęka – wokół uszkodzenia natomiast rozchodzą się tak zwane „pajęczyny”. Jest ono polecane m.in. do stosowania w pomieszczeniach, w których przebywają dzieci. Szkło klejone coraz częściej stosowane jest również w przestrzeniach publicznych oraz budynkach użyteczności publicznej – nie tylko ze względu na swoją funkcjonalność, ale także ze względu na aspekt wizualny.

Oznaczenie laminatu to ciąg cyfr oznaczający grubości szkła oraz ilości folii użytej do ich połączenia. Tak więc oznaczenie laminatu 44.1 należy interpretować jako 2 tafle szkła grubości 4mm połączone ze sobą za pomocą 1 folii. Należy pamiętać, iż grubość folii PVB to 0,38mm.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo:

Laminaty gotowe

  • laminat 33.1
  • laminat 33.1 matowy
  • laminat 44.1
  • laminat 44.1 matowy
  • laminat 44.2
  • laminat 44.4 /szkło antywłamaniowe/

Laminaty na zamówienie

Firma AB – GLASS posiada własną linię do laminowania szkła, dlatego jesteśmy w stanie wykonać właściwie dowolne laminaty, o ile pozwalają na to możliwości technologiczne. Wykonujemy laminowanie różnych rodzajów szkła, szkieł o różnych grubościach i kolorach, laminujemy szkło z lustrami, a dodatkowo wykorzystując różne rodzaje folii (w tym folie kolorowe) możemy uzyskać nieograniczone kombinacje wyrobu końcowego. Wszystkie te kwestie wpływają na fakt, że szkło laminowane  jest coraz chętniej wybierane przez różnego rodzaju salony kosmetyczne.

Oferta firmy AB Glass to nie tylko szkło laminowane. Jako jeden z liderów w branży szklarskiej oferujemy Państwu wiele elementów, które doskonale sprawdzą się w aranżacji zarówno wnętrz domowych, jak i biur. Nasza oferta dopasowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm. Oprócz samych produktów proponujemy także profesjonalne doradztwo i montaż. Jest to gwarancja wytrzymałości szklanych elementów na długie lata.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy. Wśród chętnie wybieranych produktów znajdują się między innymi szklane stoły, witryny, czy nawet balustrady, które mogą być wykonane z uwzględnieniem indywidualnych wymiarów.

Sprawdź również naszą ofertę na balustrady szklane, lustra na wymiar oraz szyby zespolone na wymiar.

Call Now Button