HISTORIA

Firma AB-Glass została założona przez obecnego właściciela Andrzeja Biedrzyckiego w 1988 roku. W obecnym stanie przedsiębiorstwo składa się z dwóch dużych zakładów w dzielnicach Targówek i Białołęka.

Początkowo działalność firmy obejmowała hurtową sprzedaż szkła oraz realizację detalicznych zleceń szklarskich w Warszawie. Wszelkie obróbki szkła prowadzone były wtedy tradycyjnymi metodami, z użyciem prostych narzędzi.

Wraz z rozwojem technologii w dziedzinie produkcji i obróbki szkła a także ze względu na rosnącą konkurencję, właściciel rozumiał potrzebę inwestowania w nowe rozwiązania. Rozpoczął więc stopniowo zaopatrywanie firmy w nowe maszyny i urządzenia. W 2000 r. uruchomiona została pierwsza w Warszawie hartownia szkła płaskiego i giętego. Z czasem do wyposażenia firmy dołączono urządzenie do cięcia wodą, centrum numeryczne a także linię do produkcji okien i fasad oraz urządzenia do obróbki szkła ognioochronnego.

Obecnie AB-Glass jest jednym z liderów w branży szklarskiej w regionie mazowieckim.

Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowoczesne technologie. Od 2015 r. jest posiadaczem własnej instalacji fotowoltaicznej, która stanowi istotne wsparcie w produkcji energii elektrycznej na potrzeby zakładu. Dzięki tej inwestycji AB-Glass prowadzi dla swoich klientów promocyjne akcje “hartowania słońcem”.

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

 

Call Now Button